V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

1. Dzisiaj wsp. św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grigion de Montfort, oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.

2. Z Kalendarza Liturgicznego: W tym tygodniu: w poniedziałek 29 IV święto św. Katarzyny ze Sieny dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej i rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością świętego Stanisława biskupa i męczennika, we wtorek wsp. św. Piusa V papieża i 1 maja po mszy świętej zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją , z dziećmi do sypania kwiatów, chłopcami z dzwoneczkami, służbą liturgiczną, Różami Różańcowymi, (modlimy się za Ojca świętego, za Kościół święty w Polsce, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o pokój na świecie, o urodzaje, za nasze rodziny, we środę również wsp. św. Józefa rzemieślnika, w czwartek wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek 3 MAJA  (I Piątek miesiąca- spowiedź przed mszami świętymi) UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI głównej patronki Polski – ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) msze święte jak w niedziele (7.30, 9.30, 11.30, 17.00), w sobotę 4 maja wsp. świętego Floriana męczennika patrona strażaków i hutników (I sobota litania do Matki Bożej w czasie majówki po mszy świętej), w niedzielę I miesiąca Adoracja Pana Jezusa i wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

W tygodniu we wtorek 30. IV.2024 próba spowiedzi o godzinie 16.00 w naszym kościele dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Bóg zapłać za wtorkową pomoc panu Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Mikłasowi i Andrzejowi Mamicy i Józefowi Kani, pani Barbarze Wojtasik, pani Stanisławie Bartosik (za posadzenie kwiatów) Chętnych do pomocy przy kościele zapraszam na wtorek na godz.8.30.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Okrężnej i za kwiaty i ofiarę na mszę świętą za sprzątających i ++ z ich rodzin (msza święta 8 maja w środę o 18.00) – a na sobotę zapraszam parafian z ulicy Dębowej i Sołeckiej.

5. Przeżywamy KONGRES EUCHARYSTYCZNY „JESTEM Z WAMI „ – jest To święto EUCHARYSTII , które rozpala bardziej naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i odkrywa jak przemienia nas Komunia Święta i Adoracja Jezusa. Zapraszamy codziennie na MSZĘ ŚWIĘTĄ i na MAJÓWKI KU CZCI MATKI BOŻEJ Z ADORACJĄ PANA JEZUSA.

6. W tym tygodniu do wieczności odeszły : śp.+ Stanisława Jochymczyk z ulicy Stolarskiej której pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00 i śp. +Czesława Gębala z ul .Kowalskiej, której pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 14.30….wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…..

Wszystkim parafianom, solenizantom, sympatykom i gościom , życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.