XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 .06.2024

1. Chrystus gromadzi nas dzisiaj w świątyni i na Eucharystii , która jest DZIĘKCZYNIENIEM za wszystko co jest prawdziwe , dobre i piękne – dziękujemy za kolejny rok 2023/24 szkolny i katechetyczny , za każdy dzień i chwile minionego roku , wszystko co zbliżyło nas do Pana Boga i siebie . Dzisiaj również 61 rocznica święceń ks.kard. Stanisława Dziwisza i ks. biskupa Jana Zająca. Wszystkim dzieciom , młodzieży i nauczycielom , tym co udają się na urlopy i wakacje życzymy odpoczynku radosnego , dobrego i z Panem Bogiem.

2. Po mszach świętych codziennie przez cały miesiąc czerwiec oddajemy cześć Sercu Jezusowemu, odmawiamy Litanię do Serca Jezusowego modląc się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Msze święte w tygodniu przez wakacje w PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZINIE 18.00 A WE WTORKI I CZWARTKI O GODZINIE 7.00 RANO (ROZPOCZĘLIŚMY CZAS WAKACYJNY) . KANCELARIA CZYNNA W PONIEDZIAŁKI , ŚRODY I PIĄTKI PO MSZACH ŚWIĘTYCH WIECZORNYCH (oprócz świąt i uroczystości)

3. Z Kalendarza Liturgicznego :W tym tygodniu w poniedziałek Uroczystość świętego Jana Chrzciciela, we środę wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego; w czwartek wspomnienie świętego Cyryla Aleksandryjskiego biskupa i doktora Kościoła,, w piątek 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika, w sobotę UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (MSZE ŚWIĘTE O 7.30, o 15.30 będzie ślub i OGODZ. 17.00 msza wieczorna (taca przeznaczona jest na świętopietrze). W XIII Niedzielę Zwykłą 30 czerwca zakończenie Litanii do Jezusowego Serca wspomnienie pierwszych męczenników kościoła Rzymskiego.

4. Bóg zapłać za wtorkową pomoc przy kościele panom : Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Mikłasowi, Edwardowi Stępień, Józefowi Kani, pani Barbarze Wojtasik za troskę o kwiaty. Chętnych do pomocy przy kościele zapraszamy we wtorek na 8.30 (również ministrantów)

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kwiaty parafianom z ulicy Łąkowej i Niemcewicza i za ofiarę na mszę świętą za mieszkańców i ++ z ich rodzin ( msza święta będzie w środę 3 lipca o 18.00 ) Do posprzątania kościoła zapraszamy parafian z ulicy 22 Stycznia i Ciasnej.

6. W tym tygodniu w naszej parafii pożegnaliśmy: + Marię Mamica z ulicy Jaworznickiej …..Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……

7. Wszystkim parafianom, solenizantom, sympatykom i gościom , życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów i udanych wakacji i urlopów.

8. Prasa katolicka jest wyłożona na naszej skarbonie –zachęcamy do jej nabywania i czytania, dzielenia się nią z innymi….