IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA 21.04.2024

III Niedziela miesiąca (Bóg zapłać za ofiary na naszą parafię)

1. Dzisiaj NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, którą rozpoczęliśmy 61 ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA pod hasłem:„ Życie dać, aby je znów odzyskać”(J 10,18) Spróbujmy w tym tygodniu znaleźć czas na Eucharystię, Adorację i Komunię świętą w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych z naszych rodzin i z naszej parafii i z całego Kościoła.

2. Z Kalendarza Liturgicznego :W tym tygodniu: w poniedziałek 22 IV modlimy się do św.Rity i prosimy o róże, we wtorek Uroczystość Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika głównego patrona Polski, we środę wspomnienie św. Fidelisa prezbitra i męczennika, w czwartek święto św. Marka ewangelisty ( imieniny Naszego abpa Marka Jędraszewskiego (pamiętajmy o modlitwie).W tym tygodniu też we wtorek i czwartek w naszym kościele o 17.00 będą przygotowania liturgii mszy świętej dla dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Bóg zapłać za wtorkową pomoc przy kościele panu Piotrowi Zegarek, Tadeuszowi Mikłasowi i Andrzejowi Mamicy i Józefowi Kani, pani Barbarze Wojtasik . Chętnych do pomocy przy kościele zapraszam na wtorek na godz.8.30.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Kasprzaka od nr-u 30 i z ul. Warpie za kwiaty i ofiarę na mszę świętą za sprzątających i ++ z ich rodzin ( msza święta 1 maja w środę o 18.00 ) – a na sobotę zapraszam parafian z ulicy Okrężnej.

5. Przeżywamy KONGRES EUCHARYSTYCZNY „JESTEM Z WAMI „ – jest To święto EUCHARYSTII , które rozpala bardziej naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i odkrywa jak przemienia nas Komunia Święta i Adoracja Jezusa. Zapraszamy codziennie na MSZĘ ŚWIĘTĄ i na ADORACJĘ PANA JEZUSA również w sobotę od godziny 12 do 13 wraz z grupą modlitewną.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Romana Kępczyńskiego z ul. Jaworznickiej….wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…..

Wszystkim parafianom, solenizantom, sympatykom i gościom , życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.