XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 .07.2024

1. Dzisiaj w Niedzielę wspominamy świętego Apolinarego biskupa i męczennika i świętego Wawrzyńca z Brindisi prezbitera i doktora kościoła. Dzisiaj również trzecia niedziela miesiąca – dziękuję za wszystkie ofiary na ogrzewane, na węgiel , by w zimie było ciepło w naszym kościele. Bóg zapłać !

2. Msze święte w tygodniu przez wakacje w PONIEDZIAŁEK, ŚRODĘ I PIĄTEK I SOBOTĘ O GODZINIE 18.00 A WE WTORKI I CZWARTKI O GODZINIE 7.00 RANO . KANCELARIA CZYNNA W PONIEDZIAŁKI , ŚRODY I PIĄTKI PO MSZACH ŚWIĘTYCH WIECZORNYCH.

3. Z Kalendarza Liturgicznego :W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Marii Magdaleny ( również 22 dzień miesiąca Litania do świętej Rity), we wtorek święto Brygidy zakonnicy, patronki Europy, w środę wspomnienie św. Kingi dziewicy, we czwartek wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona podróżujących i kierowców, w piątek wsp. świętych Joachima i Anny rodziców NMP, w sobotę wspomnienie bł. Czesława. W Niedzielę 28 lipca wspomnienie świętego Szarbela Makhlufa ( książki o Szarbelu w zakrystii). Przed mszą świętą ucałowanie relikwii przy ołtarzu. Również poświęcenie pojazdów. W środę zapraszam na plebanię na kawę Radę Parafialną po wieczornej mszy świętej)

4. We wtorek zapraszamy do pomocy przy kościele na godzinę 8.30.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Wyzwolenia od nr.40 do 80 i Zegadłowicza, i za ofiarę na mszę świętą za mieszkańców i ++ z ich rodzin ( msza święta będzie w środę 31 lipca o 18.00 )a państwu młodym za kwiaty. Do posprzątania kościoła zapraszamy kolejnych parafian z ulicy Wyzwolenia od nr. 80 do końca, a Państwo młodzi deklarowali, że ubiorą kościół za co im dziękujemy.

ZAPRASZAMY NA PIESZĄ PIELGRZYMKĘ KRAKOWSKĄ NA JASNĄ GÓRĘ – NA REKOLEKCJE W DRODZE W GRUPIE CHRZANOWSKIEJ SZCZEGÓŁY NA STRONIE INTERNETOWEJ I NA PLAKACIE.

6. Wszystkim parafianom, solenizantom, sympatykom i gościom , życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów i udanych wakacji i urlopów.

7. Prasa katolicka jest na naszej skarbonie –zachęcamy do jej nabywania i czytania, dzielenia się nią z innymi….

8. W tym tygodniu odeszli do wieczności z Naszej Parafii śp. + Józef Kłosowski z ulicy Wyzwolenia (śr) i śp. + Izabela Kondoszek z ulicy Ciasnej (czw.) i śp. +Stefania Kondek z ul. Wyzwolenia (sob), i śp.+ Paweł Berowski z ul.Piasecznej (pogrzeb w poniedziałek o 14) Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…..