DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGOPOSTU 25.02.2024.

1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako czas postu i modlitwy za polskich misjonarzy, którzy odpowiedzieli na Chrystusowe słowa : „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody.” Pamiętajmy o modlitwie o powołania i kapłańskie i misyjne Możemy również wesprzeć ich (misjonarzy ) materialnie , składając ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje Wielkopostne będą od następnej -Trzeciej Niedzieli Postu , będzie je prowadził dla nas Ksiądz Janusz Moskała z Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie. Już dzisiaj zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach, modlitwie i rekolekcjach. Plan rekolekcji jest w gablotach przy kościele i na stronie internetowej. Natomiast taca i w niedzielę i w czasie nauk na potrzeby rekolekcji.

2. Zachęcam do osobistej adoracji i w każdą sobotę od godziny 12.00 do 13 i w pierwsze soboty godzinę przed mszą świętą wieczorną , jak i codziennie bo kościół jest otwarty ( przedsionek i kaplica Miłosierdzia przez cały dzień). Zapraszamy na krzyżową drogę w piątki na 17.30 ( Młodzież przed sakramentem Bierzmowania i przygotowujący się do I Komunii Świętej) i na Gorzkie Żale w niedzielę na 16.45 . W tym tygodniu we wtorek wsp. św. Grzegorza z Nareku, pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00, pierwsza sobota, adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi od 17.00 do 18.00 i rozpoczęcie rekolekcji.

3. Bóg zapłać za wtorkową pomoc przy kościele : panom Piotrowi Zegarek, Andrzejowi Mamicy i Tadeuszowi Mikłasowi . Zapraszamy do pomocy przy kościele na 8.30 we wtorek wszystkich chętnych. Dziękujemy również drukarni OPTIMA za wydrukowanie planu rekolekcji.

4. Msze święte w tygodniu wieczorem o godzinie 18.00 w poniedziałek, środę , piątek i sobotę , a o godzinie 7.00 rano we wtorek i czwartek. Kancelaria Parafialna czynna po mszach świętych wieczorem od 18.30 do 19.30 ( poniedziałek , środa, piątek – oprócz świąt i uroczystości ).

5. Bóg zapłać parafianom z ul. Morgowej za posprzątanie kościoła i ofiarę kwiaty do Bożego Grobu i ciemnicy oraz na mszę świętą za sprzątających i ++ z ich rodzin , która będzie w środę 13 marca o 18.00 , a na sobotę zapraszamy parafian z ulicy Jaworznickiej do nr. 37.

6. Bądź miłosierny. W sklepach na terenie Balina przez Wielki Post będzie zbiórka żywności dla bardziej potrzebujących z naszej parafii od 26 lutego do 16 marca 2024 roku .Serdecznie dziękujemy za dar serca wszystkim .

7. Zapraszmy do naszego Chóru Parafialnego wszystkich chętnych, którzy chcą chwalić Boga swoim śpiewem, a szczególnie panów . Spotkania chóru w piątki po mszy świętej wieczornej o godzinie 19.00

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej ( Gościa Niedzielnego i Stasia ) dzielenia się nią z innymi . Wszystkim parafianom , solenizantom ,sympatykom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, owocnego przeżycia wielkiego postu, sakramentu pokuty i rekolekcji wielkopostnych.